Š.m. spalio 4 d. seminare kalbėjome apie Teritorijų planavimo viešinimą (visuomenės įtraukimą į teritorijų planavimą). Pranešėjai: Mindaugas Pakalnis, Sigitas Rimkevičius ir Evaldas Klimas.

Mindaugas Pakalnis papasakojo, kaip veikia Vilniaus miesto bendrasis planas, kokios pagrindinės jo nuostatos ir kaip jos įgyvendinamos detaliuosiuose planuose. Koks turėtų būti detaliojo plano turinys, kad jis iš tiesų atspindėtų bendruomenės, statytojo ir savivaldos susitarimą dėl teritorijų plėtojimo. Kokie kokybiniai kriterijai svarbūs, kad bendruomenės interesai būtų apginti.

Sigitas Rimkevičius – architektas-urbanistas, aktyvus bendruomenininkas, BI-21 bendruomeninės grupės įkūrėjas, savanoris, jūrų kapitonas – pasidalino savo įžvalgomis, su kuo tenka BO susidurti dalyvaujant TP viešinimuose ir kokios dažniausiai pagalbos yra jo prašoma. Mažas gyventojų ir bendruomenių įsitraukimas į supančios gyvenamosios teritorijos vystymą formuoja konfliktą tarp gyventojų lūkesčių ir gyvenamosios aplinkos darnios plėtros.
Gyventojas pasirinkdamas gyvenamąją aplinką ir investuodamas į gyvenamąjį NT susikuria gyvenamosios aplinkos viziją ir visi teritorijos vėlesni vystymo sprendimai prieštaraujantys pirminei vizijai sukelia konfliktą. 

Dr. Evaldas Klimas yra Mykolo Riomerio universiteto profesorius, dėsto Nekilnojamojo turto ir statybos teisę. Jis yra parengęs Teritorijų planavimo įstatymo komentarą, taip pat išleidęs daugybę straipsnių, jo mokslinių tyrimų tema nekilnojamojo turto plėtros, statybos, teritorijų planavimo, darnios plėtros klausimai. Evaldas Klimas taip pat yra advokatų kontoros WALLESS partneris, atsakingas už Turto praktikos grupę.